261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Chlorinátor (solinátor) s Boost systémem

Chlorinátor (solinátor) s Boost systémem

Pro bazény do 26 m3
Koncentrace soli: 3 g/l
Produkce chlóru: 5 g/h

Datum: 26.1.2018 17:09 Odpovědi: 157

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Radek Našinec Datum:5.6.2023 11:25

Solinator- displej UU

Dpbry den, u solinatoru s boost rezimem, po zapnuti pipne a sviti UU a krom vypnuti na nic nereaguje.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:5.6.2023 13:01

Re: Solinator- displej UU

Dobrý den, návod takový chybový kód nezná. Zřejmě se jedná o vadu elektroniky. Doporučujeme solinátor reklamovat/poslat na servis. Děkujeme.

Autor:Roman Šťastný Datum:23.5.2023 18:17

Alarm piskani

Dobry den solinator mi po dvou sezonach fungoval.Ted jsem ho zapojil a szale je slyset alarma a tlacitka nejdou.Navic se po spusteni objevi low salt a pak na displeji PF.Da se to nejak opravit ci je to na kompletni vymenu?Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.5.2023 08:18

Re: Alarm piskani

Dobrý den, takto na dálku bohužel příčinu chyby určit neumíme. Můžete ho však samozřejmě poslat na servis k prohlídce.

Autor:Roman Šťastný Datum:22.5.2023 19:51

Alarm piskani

Pekny den, zapl jsem solinator a zacal piskat kdyz se mi povedlo zmacknout casovas,cas sam preskakuje stale dokola.Solinator mame dve sezony a ted jsem ho vyndal na treti a toto.Dekuji za radu
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.5.2023 08:22

Re: Alarm piskani

Dobrý den, je nám líto, ale na dálku závadu určit nedokážeme. Doporučuje solinátor zaslat na servis. Děkujeme.

Autor:Michal Žák Datum:17.5.2023 08:52

Solinátor solární ohřev

Dobrý den, mám váš solinátor a letos chci ještě zapojit solární ohřev SLIM 3000 . Solární panely se zapojují až za solinátor? A když je solinátor v provozu, je lepší nechat obtékat vodu přes třícestný ventil mimo solární panely? Nebo může voda přes panely proudit i se solinátorem v provozu?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2023 08:00

Re: Solinátor solární ohřev

Dobrý den, solinátor by měl být umístěn jako poslední v soustavě. Trojcestný ventil používat můžete, ale není to bezpodmínečně nutné. Používá se hlavně když chcete vyřadit solární ohřev z okruhu.

Autor:Zdeněk Datum:13.5.2023 18:18

Solinator

Dobrý den, zatím docela bojuju s naplánováním spuštění filtrace a solinátoru. Je mi jasné, tak jak jsem se dočetl, že musí bězet se solinátorem i filtrace. Nicméně co se stane, když se solinátor spustí a filtrace nepoběží.? Může se solinátor poškodit, jak velký je to problém.? Případně když probíhá samočistící program tak trvá jak dlouho? ( s tím, že jsem se dočetl, že většinou se spouští po každodením solarizačním cyklu. )
Jde mi o to, že nechci mít filtraci puštěnou 24 h denně. Tím pádem ji mám nastavenou 4 hodiny denně, zaroveň s dobou solanizátoru. ( 15 před zapnutím a běží 15 min po vypnutí solinátoru. )
Mám tedy nastaveno dobře ? Samočištění by se tedy nemělo zapnout úplně jinou dobu. ?
Moc děkuju za odpovědi.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.5.2023 10:28

Re: Solinator

Dobrý den. Filtrace musí začínat i končit dříve než solinátor. Pokud nepoběží, tak solinátor se spustí, ale za chvíli zahlásí chybu a začne pískat.
Doba chodu se nastavuje všeobecně na 1 hodinu na 4 m3 vody, pokud by to nestačilo, je nutné dobu prodloužit nebo použít tlačítko BOOST. Upozorňujeme, že se jedná jen o prodloužení času a ne, že by vyráběl více chlóru. Musíte si tedy podle toho nastavit i nevypnutí filtrace (tzn. posunout vypnutí). Při BOOST se čas prodlouží čtyřnásobně, takže při např. 3 hodinách by musela běžet filtrace minimálně 12 hodin. Je potřeba vyzkoušet na kolik hodin je potřeba solinátor nastavit překontrolováním vody následující den a přeměření hodnot chlóru, zda potřebná doba provozu stačila k vyrobení dostatečnému množství chlóru.
Doporučujeme předtím vyprat písek než spustíte systém BOOST.
Samočištění probíhá na konci čištění tzv., když se ukládá ke spánku a bliká číslo 93.
Autor:Patrik Datum:30.8.2022 16:02

solonizační jednotka intex

Dobrý den, tuto sezonu jsem vyměnil běžnou sůl za mořskou a od té doby mi jednotka hlásí málo soli. Sůl jsem nasypal dle pokynů a po měření soli jsem v toleranci. I přes to mi jednotka hlásí málo soli. Zkusil jsem i jinou, ale totožnou solonizační jednotku Intex a problém je stejný. Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.8.2022 16:20

Re: solonizační jednotka intex

Dobrý den, to je zřejmě proto, že jste nepoužil sůl vhodnou pro tyto solinátory a mořká sůl může mít jiné složení minerálů a vykazovat tuto chybu. 

Autor:Jana Žehrová Datum:9.8.2022 13:18

Solinator – samočištění

Dobrý den, jak poznám že běží funkce samo čištění? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.8.2022 10:04

Re: Solinator – samočištění

Dobrý den, většinou to bývá na konci chodu chlorinátoru, kdy na displeji bliká číslo 93, kdy dochází k vyčištění a následnému spánku solinátoru.

Autor:Petr Datum:6.8.2022 23:01

Slaná voda?

Dobrý den, voda v bazénu je tedy slaná? Je voda šetrnější k pokozce více než běžné chlorove tablety?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.8.2022 22:47

Re: Slaná voda?

Dobrý den, ano, chlorinátor generuje chlor ze slané vody. Je to šetrnější k pokožce, nicméně chlorinátor nahrazuje pouze chlorové tablety, ostatní chemii je tedy třeba též používat.
Autor:Lukas Danek Datum:15.7.2022 08:14

Lukadan@seznam.cz

Dobrý den. Jak nastavim druhý čas u Solinátoru?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:15.7.2022 09:27

Re: Lukadan@seznam.cz

Dobrý den, na solinátoru se nastavuje pouze jeden čas - jak dlouho má být zapnutý. Jiný čas se na solinátoru nenastavuje.

Autor:Karel Šimek Datum:13.7.2022 15:48

Solinátor a písková filtrace

Nahrazuje solinátor pískovou filtraci nebo se zapojuje až za ní? Děkuji za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.7.2022 16:14

Re: Solinátor a písková filtrace

Dobrý den, solinátor pískovou filtraci nenahrazuje. Aby mohl solinátor fungovat, je třeba, aby byla  zapojena i písková filtrace. Solinátor se zapojuje za pískovou filtraci a poté vedou hadice zpět do bazénu.

Autor:František Píša Datum:9.7.2022 12:56

Servis

Dobrý den, solinator mi hlásí chybu Low Salt i v případě, že koncentrace soli je optimální, měřeno.. objednal jsem již dvě elektrody, ale závada přetrvává, byly zaslány zpět. Prosím o info, kam zaslat zařízení na případný pozáruční servis. Díky, Píša

Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.7.2022 08:59

Re: Servis

Dobrý den, informace najdete na této stránce: https://www.marimex.cz/zakaznicke-centrum-servis/



Autor:Jana Žehrová Datum:7.7.2022 18:35

Samočistící funkce

Pokud je nastavená funkce samočištěni elektrod, musí běžet i filtrace? Kdy běží funkce samočištění - současně s chlorováním a nebo se systém nejprve čistí a pak chloruje? Mám nastaveno chlorování na 2 hodiny a samočištění na 10 hodin. Jaký je sled činností? Děkuji předem

Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.7.2022 09:38

Re: Samočistící funkce

Dobrý den, při každém zapnutí solinátoru musí být puštěna i filtrace. Platí to i pro samočištění.

Autor:Dušan Datum:4.7.2022 11:37

dotaz na sůl

Dobrý den , chtěl jsem se dotázat jestli jde k tomuto solinátru použít chorvatskou sůl do bazénu.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.7.2022 11:46

Re: dotaz na sůl

Dobrý den, pokud je určena pro solinátory, tak ano. My prodáváme tuto: https://www.marimex.cz/bazenova-sul-marimex-25-kg/

Autor:Antonin Havlovec Datum:16.6.2022 12:47

Elektrody

Dobrý den, solinátor stále hlásí málo soli, ačkoliv dle soli je dostatek (3g / 1000l). Elektrody jsou čisté. Solinátor mám 4 roky, předpokládám, že bude potřeba vyměnit elektrodu. Jste schopni ji dodat? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.6.2022 15:33

Re: Elektrody

Dobrý den, kontaktujte prosím naše zákaznické centrum (zakaznickecentrum@marimex.cz ),  napište typ solinátoru a pokud budeme mít díly skladem, rádi je pošleme.

Autor:Daniela Fenclová Datum:16.6.2022 09:50

Je vhodný

Dobry den, mame doma Intex 5.49x1.22 je nutno dokupovat nejaky hadice? A prosim kolik soli koupit? Na zacatek jasny 3 pytle, jak casto se to v prumeru doplnuje prosim??

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.6.2022 15:37

Re: Je vhodný

Dobrý den, solinátor je pro daný bazén vhodný. Je třeba mít hadici, kterou propojíte solinátor s filtrací a potom s bazénem. Co se týče soli, je to velmi individuální. Solinátor sám oznámí, kdy je třeba do bazénu sůl přidat.

Autor:Lukáš Datum:15.6.2022 21:53

Jak často chlorinovat

Chci se zeptat, musí být filtrace a chlorinator v provozu každý den ? I když se bazén ten den nepoužil ?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:16.6.2022 08:20

Re: Jak často chlorinovat

Dobrý den, ano doporučujeme filtrovat denně a mít zapnutý chlorinátor v době filtrování.

Autor:Osvald Kaplan Datum:6.6.2022 10:24

Náhradní díly

Dobrý den, lze objednat novou elktrodu k tomuto solinátoru - Model ECO/5220 ?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.6.2022 12:29

Re: Náhradní díly

Dobrý den, s přesnou poptávku modelu a druhu elektrody prosím kontaktujte naše zákaznické centrum. Pokud bude elektroda skladem, rádi vám ji zašleme. Děkujeme.

Autor:Lukáš Datum:25.4.2022 11:39

MARIMEX Florida Premium

Dobrý den, máme bazén MARIMEX Florida Premium 2,74x5,49x1,32 m PF Sand 4 a chci se zeptat zda je potřeba k tomuto solinátoru dokoupit příslušenství pro zapojení ? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:25.4.2022 12:21

Re: MARIMEX Florida Premium

Dobrý den, pokud nemáte hadice navíc nebo stahovací pásky na upevnění hadic, tak je potřeba toto příslušenství dokoupit.

Autor:Ivan Müller Datum:24.2.2022 14:33

Solinator

Dobrý den,mám zapuštěný laminátový bazén 7m3 kde mám šachtu v zemi a chtěl bych použít solinator s připojením na filtrací prostar 4 je toto zařízení možné použít v šachtě popřípadě jaké by jste doporučili,díky Müller

Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.2.2022 15:37

Re: Solinator

Dobrý den, ano takové použití je možné. 

Autor:Radek Našinec Datum:9.6.2021 22:06

Chyba-sul

Dobry den, nasadil jsem solinator, sul rozpestena dle navodu, ph upraveno a po chvilce provozu vyhlasi chybu nizka hladina soli ve vode.
Pridal jsem soli cca 10kg nad tabulkovou hodnotu a chyba porad.
Jak postupovat?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.6.2021 09:26

Re: Chyba-sul

Dobrý den, předpokládáme, že solinátor hlásí chybu 91:


- Nečistoty nebo vodní kámen na
titanových plátech:  zkontrolujte a případně očistěte
elektrolytickou jednot

- Nízká koncentrace soli nebo žádná sůl: přidejte sůl do bazénu

- Uvolněný kabel elektrolytické jednotky:  zkontrolujte připojení kabelu

- Porucha elektrolytické jednotky: reklamujte solinátor u svého prodejce,
jednotku vyměňte

Autor:jan Datum:7.5.2021 10:12

boost systém?

Dobrý den, co je to boost systém?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.5.2021 15:46

Re: boost systém?

Dobrý den, přeposíláme informaci z návodu: 

Boost režim – zvýšená produkce chlóru
Při první instalaci stiskněte a držte stisknuté tlačítko „BOOST“ po dobu 5 sekund,
dokud se nerozsvítí indikátor a displej nebude ukazovat hodnotu „80“ solinátor
zahájil zvýšenou produkci chlóru. Pro zrušení tohoto režimu opět stiskněte
tlačítko „BOOST“ po dobu 5 sekund, dokud indikátor nezhasne. Provozní doba
cyklu je osminásobkem času naprogramovaného do systému, tj. pokud je
provozní čas nastaven na 2 hodiny, poběží tento režim 16 hodin. Po dokončení
tohoto režimu se solinátor automaticky přepne zpět do normálního režimu.
Pokud zapnete tento režim, zkontrolujte, zda jste nastavili i zvýšený počet hodin
provozu filtrace (u Intexových filtrací nastavte spínač do polohy „I“) Tento režim
je vhodné spustit po silném dešti nebo při velkém znečištění bazénu.

Autor:Lukáš Rigl Datum:6.4.2021 15:48

Kombinace chlorinátoru a Pískové filtrace

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zdali mohu tento typ solinátoru použít v kombinaci s pískovou filtrací ProStar6 či ProStar4. Předem děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.4.2021 16:20

Re: Kombinace chlorinátoru a Pískové filtrace

Dobrý den, s oběma filtracema je možný provoz solinátoru.

Autor:Jan Datum:6.2.2021 09:37

Chlorinátor na jaký bazén ano a ne

Dobrý den, můžu použít tzv. solinátor, chlorinátor pro úpravu vody k bazénu Bazén Orlando 3,66x0,91 m? Případně k jakým dalším typům lze použít?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.2.2021 09:40

Re: Chlorinátor na jaký bazén ano a ne

Dobrý den, chlorinátor jde použít ke všem námi prodávaným nadzemním bazénům.


Autor:Osvald Kaplan Datum:24.7.2020 18:04

Ruční zapnutí samočistícího cyklu

Dobrý den, jak pustím ručně samočistící cyklus? Když podržím tlačítko s hvězdami, tak se rozbliká 10, zvolím požadovanou dobu a za chvilku displej ukazuje čas provozu. Kdy tedy začne to samočištění, když probíhá vydej chloru?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.7.2020 08:24

Re: Ruční zapnutí samočistícího cyklu

Dobrý den, čas samočištění si můžete nastavit i ručně tlačítkem „SELF-CLEAN".

Autor:Osvald Kaplan Datum:20.7.2020 12:13

Samočištění, tvorba chloru

Dobrý den, nějak se nemůžu vyznat v tom kdy pouštět samočištění, tvorbu chloru a kdy se koupat. Dám příklad : Od 20:00 do 6:00 budu chlorovat, pak samočištění (14h), t.j 22 hodin provozu. Na koupání my zbudou 2 hodiny od 20:00 do 22:00, protože při zaplém chlorinátoru se nesmí koupat. To trochu divné, nebo jsem to celé špatně pochopil ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.7.2020 15:22

Re: Samočištění, tvorba chloru

Dobrý den, frekvence samočištění záleží především na tvrdosti vody, a proto je to individuální. Není třeba jí provádět každý den. Chlorování vychází tak, že cca 1h = 4 m3, takže bazén, který má 20 m3 se chloruje cca 5h. 


Autor:Ludmila Datum:4.7.2020 23:04

řasy

Dobrý den, jak postupovat při zbavení řas v bazénu, když používáme solinátor-chlorinátor. Máme bazén Bazén Tampa 4,57x1,22 m s pískovou filtrací, ale dočetli jsme se, že při použití solinátoru se již žádná chemie nedává.
A ještě máme ve vodě načervenalé nitkovité červíčky, co je to prosím?
děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2020 09:27

Re: řasy

Dobrý den, chlorinátor nahrazuje jen chlorové tablety, ostatní chemii je třeba používat. Pokud nepomůže zničení řas pomocí chlorinátoru, můžete  použít např. Chlor šok. co se týče nitkovitého znečištění, jedná se asi o nějaké larvy.

Autor:Alena Datum:4.7.2020 22:58

Připojení k filtraci netěsní a kape

Připojení k filtraci prostar netesni, jak utesnit, aby neprotekalo?
Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2020 09:27

Re: Připojení k filtraci netěsní a kape

Dobrý den, na utěsnění použijte teflonovou těsnící pásku.

Autor:Luděk Pešava Datum:23.6.2020 17:59

Samočištění u solizátoru

Dobrý den
Mám váš solizátor a v návodu chybí zdá musí pracovat filtrace když se spustí samočištění.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.6.2020 08:14

Re: Samočištění u solizátoru

Dobrý den, ano filtrace musí být v provozu vždy, když solinátor pracuje.

Autor:Lukáš Novotný Datum:22.6.2020 06:07

Časovač chlorinátoru

Dobrý den, mám bazén Florida, filtr prostar 4, solár a tento chlorinátor. Filtraci spínám přes hodiny v denní době, kdy svítí na solár slunce (jen cca 9 až 15). K tomu se přidává chlorinátor. Problém nastává ve chvíli, kdy mi děti chtějí skočit do bazénu. Chlorinátor i filtraci dočasně vypínáme. Pro filtraci to není žádný problém, ale chlorinátoru to rozhodí časovač.
-Jak v tomto případě postupovat?
-Je možné koupání v bazénu se zapnutou filtrací a chlorinátorem? Zásuvka je vybavena 30mA proudovým chráničem…
-Je možné obejít časovač chlorinátoru a spínat jej externě? / Jak donutit chlorinátor nastartovat po zapnutí napájení? (Spínací zásuvka)
Děkuji a zdravím.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:22.6.2020 09:31

Re: Časovač chlorinátoru

Dobrý den, chlorinátor není možné spínat pomocí spínací zásuvky. Musí být zapnutý v zásuvce a teprve poté se dá načasovat.  Ale nelze automaticky spínat  externím časovačem. Co se týká koupání v bazénu, vždy je to na  vaši zodpovědnost - my koupání v době filtrování a provozu chlorinátoru nedoporučujeme.

Autor:Petr Datum:18.6.2020 22:04

Sroubeni

Dobry den, je mozne u vas koupit sroubeni pro pripojeni chlorinatotu na trubku 32mm abych nemusel pouzivat originalni bilou hadici se sroubovacimi maticemi na koncich?
Dekjji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.6.2020 08:44

Re: Sroubeni

Dobrý den, můžeme nabídnout tuto redukci: https://www.marimex.cz/prechodka-se-sroubenim/


Autor:Miroslav kindel Datum:18.6.2020 10:39

Umístění

Je možné diktátor umístit v šachtě ve vrtů s itnou vodou?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.6.2020 10:56

Re: Umístění

Dobrý den, chlorinátor je určen pro nadzemní bazény.. Nevím, na co ho  chcete používat vy.. Nicméně technicky tomu nic nebrání - pokud se tam vejde, tak se tam umístit může.

Autor:Tomas Kratuna Datum:16.6.2020 16:27

Pouziti pro zapusteny bazen

Dobry den, mohu pripojit toto zarizeni k zapustenemu bazenu o obsahu 25m3?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:17.6.2020 07:31

Re: Pouziti pro zapusteny bazen

Dobrý den, pokud ho k bazénu připojíte pomocí hadic o průměru 32 mm, tak samozřejmě můžete.

Autor:Milan Kulla Datum:30.5.2020 19:13

Písková filtrace Sand 4

Dobrý den. Solinátor mi přišel minulý týden. Ted chci objednat Písková filtrace Sand 4 a potřebuji vědět jestli se může napojit spolu. A případně mi prosím doporučte co za hadice/spojky u vás objednat abych mohl vše bez problému zapojit a nemusel někde hledát a kupovat v obchodě. Děkuji MK
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.6.2020 10:04

Re: Písková filtrace Sand 4

Dobrý den, ano písková filtrace spolu s chlorinátorem můžou pracovat. na propojení je třeba hadice o průměru 32 mm a instalační sada k bazénům. Zkontrolujte také, jestli jde na filtrace napojit hadice přímo, nebo budete potřebovat redukci ze šroubovacího napojení na hladké hadice. I tuto redukci lze u nás zakoupit.

Autor:Irena Datum:19.5.2020 10:50

Typy bazénu

Dobrý den,
je nějaký typ nadzemního bazénu, který není pro tento solinátor vhodný?

Děkuji moc za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.5.2020 14:06

Re: Typy bazénu

Dobrý den, pokud se jedná o naši nabídku, každý nadzemní bazén je možné provozovat i se slanou vodou a chlorinátorem.

Autor:Marcela Čichovská Datum:18.5.2020 17:25

Chlorinátor

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat máme bazén Azuro a dali jsme ho do země, je možné si u vás koupit k filtraci chlorinátor a dodatečně koupit novou filtraci a jakou by jste mi doporučili.děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.5.2020 08:43

Re: Chlorinátor

Dobrý den, u nás lze koupit jak chlorinátor, tak i filtraci. Podle toho, kolik máte vo dy v bazénu, si u nás filtraci můžetr vybrat, případně můžete dát na doporučení prodejce bazénu.

Autor:Monika enicka Datum:17.5.2020 12:34

Azuro

Dobrý den máme bazen Azuro ovál je možné k tomuto typu bazénu připojit solinátor?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2020 10:25

Re: Azuro

Dobrý den, pokud to výrobce umožňuje a napojíte chlorinátor pomocí hadic o průměru 32 mm, tak ho připojit můžete. 

Autor:Lenka Datum:16.5.2020 14:42

Množství soli

Dobrý den, jak poznám, že je v bazénu dost soli? Je na to nějaký tester?
Dekuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:18.5.2020 08:46

Re: Množství soli

Dobrý den, dávkování soli se řídí tabulkami. Pro určitý objem bazénu se musí do vody aplikovat  určité množství soli. Vždy to závisí na požadavcích chlorinátoru.

Autor:Vít Němec Datum:14.5.2020 05:41

Na jak dlouho spouštět

Dobrý den, chci se zeptat, kolik hodin denně by měl chlorinátor běžet? Mám bazén 9000 L. Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.5.2020 11:43

Re: Na jak dlouho spouštět

Dobrý den, zpravidla je to tak že 1 hodina na 4 m3 vody v bazénu. Pokud je bazén používán intenzivněji, tak se musí dobra prodlužovat. Vše je nutné si vyzkoušet, není to přesně a striktně dané.

Autor:Dana Gabíková Datum:12.5.2020 11:18

Chlorinátor do bazénu Florida 3,66 * 0,99

Dobrý den!
Koupili jsme u Vás před 14 dni bazén Florida vč. pískové filtrace Prostar 4 a nemůžeme se stále rozhodnout, zda jít cestou chlorování nebo chlorinátroru (slané vody). Lze chlorinátor použít s touto filtrací? Jaké máte zkušenosti se slanou vodou? Můj syn trpí ekzémy, nicméně paradoxně koupaliště snáší relativně dobře. Když se děti při hře vody napijí, nezvrací po slané vodě? Děkuji za informaci.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.5.2020 11:45

Re: Chlorinátor do bazénu Florida 3,66 * 0,99

Dobrý den, chlorinátor generuje chlor ze slané vody a tak desinfikuje vodu. S danou filtrací a s bazénem jde chlorinátor použít.

Autor:Janda Jiří Datum:12.5.2020 07:00

Chlorinator

Dobry den, dnes jsem se dozvedel o chlorinatoru, a zajimalo by me, jestli mate nejaky model na 60m3 vody?Dekuji Janda
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.5.2020 07:53

Re: Chlorinator

Dobrý den, v nabídce máme pouze jeden chlorinátor a ten je vhodný pro bazény do 26 m3.

Autor:Šárka Datum:10.5.2020 21:42

Použití solinátoru

Dobrý den, je možné použít solinátor k nadzemnímu bazénu s kovovou konstrukcí?
Děkuji za informaci. Š.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.5.2020 10:00

Re: Použití solinátoru

Dobrý den, ano je to možné. 

Autor:Petra Datum:9.5.2020 13:49

Chlorinátor (solinátor) s Boost systémemem

Dobrý den, chtěla bych si u vás koupit chlorinator. Můžu do něj použít mořskou sůl? Děkuji Petra
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.5.2020 09:26

Re: Chlorinátor (solinátor) s Boost systémemem

Dobrý den, do chlorinátoru je určena pouze speciální bazénová sůl, kterou také máme v prodeji.

Autor:Martina Datum:6.5.2020 20:14

Solizátor pyramida sun

Dobrý den, jaké zvolit pořadí zapojení filtrace,solizátoru a ohřívače pyramida sun? Zda nejprve filtraci,pak pyramidu sun a pak solizátor?Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.5.2020 11:07

Re: Solizátor pyramida sun

Dobrý den, jako první musí být zapojena filtrace a potom už je to jedno.. Tam na pořadí nezáleží. Spíše je to na vašich prostorových možnostech. 

Autor:Michaela Polya Datum:5.5.2020 20:01

Solinátor

Dobrý den, chtěla bych se zeptat je možno solinátor připojit na pískovou filtraci s průtokem 2006L/H ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.5.2020 08:54

Re: Solinátor

Dobrý den, možné to bohužel není, protože solinátor potřebuje větší průtok vody - 2650l/hod.

Autor:Lenka Vopickova Datum:2.5.2020 13:19

Solinator

Dobry den, mam dotaz zda se muze pouzit do bazenu florida, morska sul a pouzivat solinator? Dekuji za odpoved
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 08:21

Re: Solinator

Dobrý den, ano může. Bazén je na to konstruovaný.

Autor:Filip Datum:2.5.2020 11:20

Cyklus samocisteni elektrody

Dobry den,
musi byt pri cyklu samocisteni elektrody spustena filtrace? Kdyz nastavim cyklus na 14hodin a chlorinator nastavim na 7hodin za den,bude cyklus po 7 hodinach prerusen a dalsi den automaticky dobehne zbylych 7hodin? Lze nastavit cyklus v dobu,kdy je solinator v uspornem rezimu (sleep) a v cas spusteni chodu se aktivuje automaticky i samocisteni?
Dekuji,
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 12:46

Re: Cyklus samocisteni elektrody

Dobrý den, při provozu chlorinátoru musí být puštěna filtrace. Pokud se chlorinátor vypne, bude vám hlásit chybu – vždy se znova nastaví nastavená doba. Doba filtrace musí být vždy delší než doba puštěného chlorinátoru.

Autor:Radek Polák Datum:30.4.2020 19:45

Dotaz

Dobrý den. Chci se zeptat jestli přes solinator proudí voda i když není v provozu. Jedná se mi o to, když přes den pojede filtrace s ohřevem vody tak jestli to nebudu muset přepínat přes nějaký ventil.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:4.5.2020 10:49

Re: Dotaz

Dobrý den, přes solinátor voda proudí, i když není v provozu. není třeba žádný obtočný ventil.

Autor:Martin Maršovský Datum:30.4.2020 17:09

Návod

Dobrý den, dnes nám přišel solinátor ale v balení jsme nenašli český návod. Není ke stažení na vašich stránkách? Za odpověď předem děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:30.4.2020 18:36

Re: Návod

Dobrý den, ano je stažení na našich stránkách - odkaz je na detailu produktu. Odkaz také najdete v emailu  "potvrzení objendávky".

Autor:EVA Datum:26.4.2020 13:23

solinator

objedala jsem si od vás výřivý bazen pure spa -bubble HWS a k tomu solinátor s boost systemem.prosim o informaci jestli to půjde zapojit,,?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.4.2020 08:07

Re: solinator

Dobrý den, zapojit to nepůjde, výrobky nejsou kompatibilní. Chlorinátor se na vířivku nedá připojit.

Autor:Martin Datum:25.4.2020 10:58

Vířivka Intex a Clear solinátor

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda Vířivka Intex Pure SPA 79" Octagon a INTEX 26670 Krystal Clear solinátor do 56m3 jsou kompatibilní děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.4.2020 07:53

Re: Vířivka Intex a Clear solinátor

Dobrý den, bohužel ne. Vířivka a chlorinátor nejsou kompatibilní.

Autor:Tomáš Datum:24.4.2020 09:58

Solinator nebo filtrace

Dobrý den, plánujeme koupit bazén, nadzemní 3,66x0,99. Dotaz zní, lze solinator připojit i na kartušovou filtraci nebo koupit rovnou pískovou? A když už, tak koupit solinator samotný, nebo spojený s filtrací? Děkuji za odpověď
Autor:Shop Marimex.cz Datum:24.4.2020 14:14

Re: Solinator nebo filtrace

Dobrý den , solinátor nejde provozovat bez filtrace. Doporučujeme zakoupit pískovou filtraci,

Autor:Tomáš Husák Datum:20.4.2020 19:23

doba běhu solinátoru

Dobrý den, máme bazén 21 m3, průtok čerpadla 7m3 za hodinu. Jakou dobu by měl denně solinátor běžet? děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:21.4.2020 08:34

Re: doba běhu solinátoru

Dobrý den, solinátor by měl běžet po celou dobu, co běží  filtrace.
Autor:Martin Datum:18.2.2020 17:28

Časování, spínání, výpadek proudu

Dobrý den, v návodu k solinátoru je psáno, že má být filtrace sepnuta 5 minut před a 15 minut po solinaci.
1) Co se stane, bude-li zařízení spínáno společně s fitrací?
2) Zůstanou uloženy nastavené hodnoty také po výpadku proudu?
3) Začne zařízení po výpadku proudu dále samo pracovat?

Děkuji za odpovědi.

Martin
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.2.2020 12:28

Re: Časování, spínání, výpadek proudu

Dobrý den, solinátor se zapíná později kvůli odstranění vzduchových kapes a nečistot z hadic. Po výpadku proudu bude bohužel potřeba hodnoty znovu nastavit.
Autor:Martin K. Datum:12.2.2020 20:28

IP kryti solinatoru

Dobrý den, jaké je prosím krytí solinátoru, případně prosím informaci, zda může být instalován na dešti. Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.2.2020 08:32

Re: IP kryti solinatoru

Dobrý den, informace o krytí je v popisu: IP X5  - ochrana před tryskající vodou. Solinátor může být na dešti, ale doporučujeme ho před nepřízní počasí chránit, vydrží více.
Autor:Michaela M. Datum:27.1.2020 14:57

Bazén Ibiza Family

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné použití solinátoru s k zapuštěnému bazénu Ibiza Family (z Mountfiendu)? Má stěny ze zesíleného plechu, které jsou z vnitří strany překryté fólií. Děkuji.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:27.1.2020 15:55

Re: Bazén Ibiza Family

Dobrý den, pokud výrobce použití chlorinátoru nezakazuje, nevidíme důvod, proč by nemohl být použit. Chlorinátor se připojuje k filtraci pomocí hadic o průměru 32 mm hadic.
Autor:Filip Datum:25.8.2019 11:29

Chlorinator

Dobry den, je Vami nabizeny produkt vhodny pro zapusteny plastovy bazen o objemu vody 23m3 a vyuziti
Bazénového čerpadla Badu Picco 5 výkon 5m3/h? Chlorinator se pripojuje mezi filtraci a bazen?
Dekuji,
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.8.2019 09:41

Re: Chlorinator

Dobrý den, pokud chlorinátor napojíte pomocí hadic o průměru 32 nebo 38 mm na bazén a filtraci, tak ho použít můžete.
Autor:Kořínek Datum:12.6.2019 21:36

náhradní díly chlorinátoru

zajišťujete také náhradní elektronické ,nikoli mechanické díly,?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.6.2019 08:35

Re: náhradní díly chlorinátoru

Dobrý den, pokud nám napíšete, jaký díl potřebujete, můžeme zjistit, zda ho máme skladem nebo ho dokážeme zajistit. Děkujeme.
Autor:Kamil Štěpánek Datum:3.6.2019 13:02

průměrná životnost solinátoru

Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit průměrnou životnost tohoto solinátoru, dle vašich zkušeností?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:3.6.2019 13:04

Re: průměrná životnost solinátoru

Dobrý den, je nám líto, ale žádnou takovou statistiku životnosti solinátoru bohužel k dispozici nemáme. Děkujeme za pochopení.
Autor:Petra Datum:9.5.2019 00:07

Chlorinátor a chemie

Dobrý den, je třeba při pravidelném používání solinátoru používat rovněž bazénovou chemii? Pokud ano, je možné použití chemie na bázi kyslíku nebo pouze chloru? Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.5.2019 08:42

Re: Chlorinátor a chemie

Dobrý den, ano i při pravidelním používání chlorinátoru je třeba používat bazénovou chemii. Chlorinátor pouze nahrazuje dávkování chlorových tablet. jinak je nutné např. upravovat pH vody, při znečištěnípoužívat vločkovač apod.
Autor:Radek Datum:10.1.2019 23:46

Solinator

Dobrý večer.Chtěl jse se zeptat zda lze použít solinátor v kombinaci s bazénem Florida 3,05x0,91 m a pískovou filtraci Pro star3.Ještě používám UV lampu, tak se chci zeptat, zda se dá také použít.Děkuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.1.2019 08:41

Re: Solinator

Dobrý den, ano solinátor se s těmito produkty dá používat.
Autor:Brzák Miloslav Datum:4.1.2019 10:35

vLIV NA NEREZOVÉ KOMPONENTY

Při použití solinátoru, jaký vliv bude mít sůl na nerezové součásti jako např. solární nerezový ohřívač, hřídele čerpadla a pod. Je nutná ještě další chemie jako PH na úpravu? Děkuji Brzák
Autor:Shop Marimex.cz Datum:11.1.2019 15:29

Re: vLIV NA NEREZOVÉ KOMPONENTY

Dobrý den, i když jsou součástky nerezové, může slabý roztok soli působit mírně korozivně. Toto je však přirozená chemická reakce  lze ji ovlivnit jen velmi málo. Ale i přesto se slaná voda v bazénech používá. Ze soli se generuje chlor pomocí chlorinátoru. Pokud má voda špatné pH, je třeba ho upravit tak, aby pH vody bylo v rozmezi 6,8 - 7,2.
Autor:Lucie Datum:3.8.2018 21:50

životnost elektrody

Jaká je životnost Cu elektrody ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:6.8.2018 16:15

Re: životnost elektrody

Dobrý den, životnost elektrod závisí na mnoha okolnostech – kvalitě vody, používání bazénu a solinátoru, apod. 
Autor:Lucie Datum:3.8.2018 21:48

zakopaný bazén

Dobrý den, v předchozí odpovědi píšete, že je možné použití pro zakopané bazény. V návodu se píše ,, nepoužívejte pro zakopané bazény´´. Jak je to tedy ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.8.2018 15:23

Re: zakopaný bazén

Dobrý den, záleží, jak máte zapuštěný bazén zabudovaný a zda bude možné technicky chlorinátor na trubky 32 a 38 mm připojit. 
Autor:Ludmila Datum:31.7.2018 12:42

Je možné používat solinátor v noci a přes den tablety Triplex?

Jestliže se nesmí používat chlorinátor současně při používání bazénu lidmi, je možné přes den přidat do plovoucích nádob tablety Triplex, případně Komplex mini 5v1, případně oboje současně, každé ve vlastním plováku? Ráno je chlor v normě 0,5 ale v tomhle horku a provozu rychle vyprchává a voda zelená.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.8.2018 11:56

Re: Je možné používat solinátor v noci a přes den tablety Triplex?

Dobrý den, v tomto používání nevidíme problém.. Můžete používat jak solinátor, tak chlorové tablety.
Autor:Petr Datum:31.7.2018 12:19

Chyba 92

Dobry den, co je spatne pokud chlorinator pracuje cca 1-2 hod a zahlasi chybu 92, nekdy i drive, vzdy ale min 20min pracuje nez zahlasi chybu. Pokud by mela byt voda moc slana zrejme by se ani nespustil. Diky za odpoved. Petr
Autor:Shop Marimex.cz Datum:31.7.2018 13:33

Re: Chyba 92

Dobrý den, bohužel takto na dálku nelze chybu přesně specifikovat, nicméně kód 92 identifikuje vysokou koncentraci soli. Zkuste bazén částečně vypustit a doplňte ho čistou vodou. Jestliže ani to nepomůže, doporučili bychom kontaktovat servis. S pozdravem
Autor:Mirek Datum:30.7.2018 16:29

použítí s lidmi ve vodě

Je možné používat solinátor , když jsou lidé v bazénu ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:31.7.2018 08:21

Re: použítí s lidmi ve vodě

Dobrý den, doporučujeme používat chlorinátor pouze když v bazénu lidé nejsou.
Autor:Mirek Datum:30.7.2018 16:27

zakopaný bazén

Je možno použít pro
zakopaný bazén v zemi ?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:31.7.2018 08:16

Re: zakopaný bazén

Dobrý den, ano je to možné. 
Autor:Čiháková Datum:20.7.2018 22:43

Umístění

Dobrý den,může být solinator umístěn venku vedle bazénu, stejně jako filtrace? A lze pro slanou vodu používat bazén Florida 3,05*0,91. Když má kovové prvky? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.7.2018 15:18

Re: Umístění

Dobrý den,
ano, chlorinátor je to možné použít i s bazény Florida. Solinátor se doporučuje umístit více jak 2m od bazénu.
S pozdravem Tým Marimex 
Autor:Radek Kolář Datum:20.7.2018 10:27

Provoz

Musí být Solinátor neustále v provozu, nebo stačí provoz pouze v rámci běhu filtrace?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:20.7.2018 13:11

Re: Provoz

Dobrý den, doporučujeme solinátor použiívat tak, aby byl ve vodě vždy správný obsah chloru.Pokud ho bude dostatek, není třeba solinátor při zapnuté filtraci používat.
Autor:Jan Svoboda Datum:18.6.2018 21:41

Použití s pískovou filtrací

Dobrý den,
prosím o informaci jestli je možné solinátor použít s klasickou pískovou filtrací s výkonem 4 q za ha a dále jestli je možné použít pro bazény Florida a jimi podobné s kovovou konstrukcí.
Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.6.2018 09:14

Re: Použití s pískovou filtrací

Dobrý den, ano je to možné použít chlorunátor - jak s pískovou filtrací, tak i s bazény Florida.
Autor:Jan Valášek Datum:16.6.2018 21:27

elektroda

V solinátoru je obvykle Cu elektroda, která se rozpouští. jaká je její životnost a dá se pořídit nová?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2018 13:11

Re: elektroda

obrý den, novou elektrodu si můžete objednat emailem, skladové číslo je: 10955022, cena 1890 Kč, zboží  můžeme zaslat na dobírku.
Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení